Steam, Kur Farkı Oyun Fiyatlarına Yansımayacak - herevde.net

Steam, Kur Farkı Oyun Fiyatlarına Yansımayacak

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Steam, ülkemizde yükselen dolar kurunu oyunculara yansıtmayacak.

Steam tarafından yapılan açıklamada ülkemizde hızlı yükselen kur farkı, oyunlara veya eşyalara yansımayacağının müjdesini verdi.

Son günlerde artan kur fiyatları bilgisayar ekipmanları ve bileşenleri açısından tüketicileri zor duruma sokmaktadır. Steam tarafından kurun sabitlenmesi kararı ise oyuncuları mutlu edecek. Kurun artması  nedeni ile oyunların fiyatlarının artması bekleniyordu. Ancak Steam yaptığı açıklamada Türk oyuncuların yanında olduğunu ve gereken özveriyi gösterdiğini gözler önüne serdi.

Steam, Kur Farkı Oyun Fiyatlarına Yansımayacak

Bazı konularda kısıtlamalar olacak bunlardan biri ise gönderilen hediyeler konusunda kısıtlamalar olacağı söylendi. Ancak oyun ve eşyaların fiyatlarında bir değişiklik olmayacağı iletildi. Kurda oluşan dalgalanma kullanıcıların alım gücünü etkilediği anlamına gelmediğini ilettiler. Steam için ülkemizde geçerli olan dolar kuru, 2.1 TL olarak devam edecek.

Gönderilen hediye sınırlanmasına açıklayan Steam, hediyeyi alacak kişinin bulunduğu ülkenin fiyatının, Türkiye fiyatına oranla %115 veya daha altında ise müsade edileceğini belirtti. Steam tarafından yapılan bu hamle ülkemizde bulunan ülkemize ve oyunculara vermiş olduğu değeri gösteriyor.

Kaynak: https://www.sporx.com/espor/yeni-oyun-satin-almayi-dusunenlere-mujde-kur-farki-oyun-fiyatlarini-etkilemiyorSXGLQ36227SXQ?sira=5

Share.

About Author

Leave A Reply