Tuhaf ama gerçek yeni bir Instagram hack, yöntemi çıktı - herevde.net

Tuhaf ama gerçek yeni bir Instagram hack, yöntemi çıktı

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Son zamanlarda çıkan bir hack dalgası Instagram hesaplarını ele geçiriyor.

Popüler sosyal medya ağı olan Instagram’da yeni bir hack dalgası kullanıcıları zor durumda bırakıyor. Bu hack dalgasına kaptırılan hesapların e-posta adresli genelde .ru (Rusya alan adı) uzantılı e-posta adresleri ile değişiyor. Facabook bünyesinde bulunan görsel paylaşım platformu siber korsanlar ile başı belada.

Tuhaf ama gerçek yeni bir Instagram hack, yöntemi çıktı

Hesaplarını hacker tabir edilen siber korsanlara kaptıran kullanıcılar, hesaplarına olan tüm erişimleri kaybettiler. Popüler sosyal medya ağında artan bu şikayetlerin farkında olduğunu belirtse de henüz bir önlem alamadıklarını ve sorunun hala devam ediyor olması hem yönetimin hemde kullanıcıların canını çok sıkıyor görünüyor.

Tuhaf ama gerçek yeni bir Instagram hack, yöntemi çıktı

Bir diğer popüler sosyal medya ağı olan Twitter’da kullanıcıların tweetlerine göre siber korsanlar, ele geçirmiş olduğu tüm hesaplarda e-posta adresini .ru uzantılı e-posta adreslerini kullanmaktadır. Kullanıcı hesaplarını ele geçiren korsanlar profil resimlerini Disney veya Pixar filmlerinden animasyonlu fotoğraflara değiştirdiklerini veya sadece hesapları sildiklerini bildiriyorlar. Instagram kullanıcıları tarafından Twitter’da atılan bazı tweetler şu şekilde:Mashable tarafından aktarılan bilgiye göre şu ana kadar 899 farklı kişi Twitter aracılığı ile Instagram hesabının ele geçirildiğini duyurdu.


 

Şirketin yaptığı açıklama kullanıcılara için güvenli bir ortam sağlamaya çalıştığını açıkladı. “Güvenliği ihlal edilmiş bir hesabın farkına vardığımızda, hesaba erişimi kapattık ve etkilenen insanlar bir iyileştirme sürecinden geçirildiler. Böylece şifrelerini sıfırlayabilir ve hesabını güvenceye almak için gerekli diğer adımları atabilirler. “dedi.
Kaynak:https://www.businessinsider.com/instagram-hack-locking-people-out-accounts-2018-8


Share.

About Author

Leave A Reply