WhatsApp İçin Reklam Dönemi Başlıyor! - herevde.net

WhatsApp İçin Reklam Dönemi Başlıyor!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bir çok uygulama gibi WhatsApp’ta reklam göstermeye başlayacak.

Dünyanın en büyük ve en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp reklam yayınlamak için hazırlanıyor. WhatsApp kullanıcılar tarafından sevilmesinin en önemli yanları ise uygulamada şifreli mesajlaşma, reklamsız ve ücretsiz olması bir çok kullanıcının uygulamayı kullanmasında büyük rol oynuyordu.

Kullanıcıların en sevdiği yanı ise uygulama üzerinde reklam olmamasıydı. Facebook tarafından 2014 yılında WhatsApp satın aldığında, uygulamanın tamamen ücretsiz ve fonksiyonlar açısından diğer hizmetlerden tamamen bağımsız kalacağını açıklamıştı. Ancak WhatsApp kurucu ortağı Brian Acton, uygulamaya en başından beri reklam  alınmasını konusunda Mark Zuckerberg’in isteği olduğunu ifade etmişti.

WhatsApp İçin Reklam Dönemi Başlıyor!

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp ile ilgili geçtiğimiz güncelerde ortaya atılan iddialar göre Facebook, WhatsApp reklamları üzerinde çalışmaya başladığı söyleniyordu. Bugün, ortaya atılan yeni iddialardan sonra, WhatsApp’ın Başkan Yardımcısı Chris Daniels, Whatsapp kullanırken sol alt tarafta bulunan durum sekmesinde belirecek reklamların yakında uygulamaya geçeceğini doğruladı.

İlk olarak iOS platformuna daha sonra ise Android platformuna geleceği biliniyor. Yıllardır reklamsız kullandığımız WhatsApp ne zaman reklam gösterir tam olarak bilinmiyor. Yakın zaman içerisinde reklamları WhatsApp üzerinde göremeye başlayabiliriz. Kullanıcıları çok üzecek olan bu yeni güncelleme, bir çok kullanıcının farlı uygulamaları kullanmasına neden olabilir.

[poll id=”28″]

Kaynak:https://www.phonearena.com/news/WhatsApp-ads-confirmed_id110606

Share.

About Author

Leave A Reply