Huawei Katlanabilir Telefonu için Tarih Verdi! - herevde.net

Huawei Katlanabilir Telefonu için Tarih Verdi!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Katlanabilir telefon üzerine bir çok kez Samsung ile ilgili sızıntılar ve iddialar ortaya atılmıştı.

Katlanabilir telefon üretimi konusunda bir çok firmanın adı ortaya atılmıştı. Bu firmalardan biriside Huawei olmuştu, ancak katlanabilir telefon konusunda Huawei  tarafından kesin ve net cevaplar geliyordu. Diğer firmaların ise bu konuda kesin ve net açıklamaları bulunmuyordu. Huawei katlanabilir telefonu için şirket CEO’su tarafından önemli açıklamalar geldi.

Huawei Katlanabilir Telefonu için Tarih Verdi!

Huawei CEO’su Londra’da düzenlenen Mate 20 lansmanısırasında, Huawei katlanabilir telefon üretimi konusunda bazı açıklamaları olmuştu. Huawei’nin CEO’su Richard Yu, lansmanda yapmış olduğu açıklama ise; 2019’un Haziran ayında 5G destekli katlanabilir telefon modelini piyasa süreceklerini müjdelemişti.

Geçtiğimiz Eylül ayında Huawei başkanı Ken Hu’nun yapmış olduğu açıklamada katlanabilir telefon için zaman vermese de çok yakında olacağını duyurmuştu. Ken Hu, 2019 yılı içerisinde 5G destekli 3 farklı modelin karşımıza çıkacağını duyurmuştu.

Huawei Katlanabilir Telefonu için Tarih Verdi!

Katlanabilir telefon ile ilgili şimdilik Samsung ve Huawei  firmalarından somut adımlar atıldığını görmekteyiz. Ancak katlanabilir telefon patenti ise LG tarafından alınmış olması biraz kafa karıştırıyor. Katlanabilir telefonu ilk üretecek firma kim olur bilinmiyor ama çok pahalı olacağını söyleyebiliriz.

Kaynak: https://www.mobilescout.com/curiosity/news/n108969/huawei-foldable-5g-phone-coming-june-2019.html
Share.

About Author

Leave A Reply