Google, Gmail'in Gizli Mod'unu Android'e ekledi! - herevde.net

Google, Gmail’in Gizli Mod’unu Android’e ekledi!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Google tarafından geçtiğimiz Mayıs ayında Gmail masaüstü uygulamasına gelen Gizli Mod artık Android’e geliyor.

Gmail Gizli Mod özelliğini Android’e ekledi. Hemen hemen internet üzerinde bulunan tüm işlemlerimizi Google servisleri üzerinden gerçekleştiriyoruz. Bunlardan en önemlisi ise bizim her şeyimizi bilen Gmail servisidir.

Gmail geçtiğimiz Mayıs ayında masaüstü uygulamasına getirmiş olduğu Gizli Mod özelliğini artık Android’e ekledi. Gizli Mod özelliği oldukça işe yarayan bir özellik şimdi ise Android uygulaması üzerinden de kullanılabilir olacak.Gmail’in Twitter hesabı üzerinden duyurulan güncelleme, hakkında hassas bilgileri yetkisiz erişime karşı korumak amacı ile uygulamaya eklendiği iletildi.

Google, Gmail Gizli Mod Android'e ekledi!
Gizli Mod özelliğinde sizin için önemli olan veya olmayan maillerin zamanladığınız takdirde bir süre sonra kendini imha edecektir. Bu özellik bizlerin hayati bilgilerinizin korunmasını sağlayacaktır.

Gizli Mod nasıl kullanılır?

Bu özellikte mail yazmak istiyorsanız; ekranın sağ üst köşesindeki üç noktaya tıklayarak erişebileceğiniz Gizli Mod özelliği, size mailin imha edilmesi için 1 gün, 1 hafta, 1 ay, 3 ay ve 5 yıl şeklinde zaman ayarları sunuyor. Bu zaman ayarlarından birini seçerek maillerinizin ne zaman silineceğini belirliyorsunuz. Tabi şunu da iletmekte fayda var tüm şifre kodları Google tarafından oluşturuluyor ve Gmail dışı alıcılarda kimlik doğrulaması için şifre gönderiliyor.

Kaynak:https://www.gsmarena.com/google_gmail_confidential_mode_android-news-32814.php


Share.

About Author