Türk Yapımı Gurur Kaynağı Oyunlar ve Yapımcıları - herevde.net

Türk Yapımı Gurur Kaynağı Oyunlar ve Yapımcıları

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Türk Yapımı Gurur Kaynağı Oyunlar ve Yapımcıları

Türk yapımı çok oyun var ancak yapımcıların ellerinde büyük reklam imkan olmaması nedeni ile oyunların reklamları yapılmamaktadır. Bu oyunlar tanınmamakta ve oyuncu kitlesi olmadığı için yapımcıları hüsrana uğramaktadır. Bazı oyunlar sıfırdan başlayıp hayatımıza girmiş bulunmaktadır.  

Biz Türk yapımı oyunları oynamak yerine, reklam değeri yüksek olan yabancı oyunları daha çok oynamaktayız. Belki Türk yapımı oyunları bilmiyoruz, belki de biliyoruz ama ben bunu oynasam arkadaşlarım oynamaz diyoruz. 

Türk yapımı oyunları oynasak bizden bir şeyler olduğunu görebiliriz. Dilerseniz sıralama yapmaksızın gurur kaynağı Türk yapımı oyunları ve yapımcılarını tanıyalım.

İstanbul Kıyamet Vakti

İstanbul Kıyamet Vakti, Sobee tarafından Şubat 2004’ten beri geliştirilen ücretsiz bir MMORPG oyunudur. Ayrıca bu alanda yapılan ilk tamamen Türk yapımı ve yüzde yüz Türkçe bir oyundur. 

İstanbul Kıyamet Vakti, tamamen İstanbul’da geçen bir oyundur. İstanbul Kıyamet Vakti, kısaltılması İKV olarak bilinmektedir.  

İstanbul Kıyamet Vakti, hakkında bilgi edinelim. 

İstanbul Kıyamet Vakti

Oyun Platformu: Microsoft Windows

Yapımcısı: Sobee Studios

Yazılım Ekibi Şefi: Mevlüt Dinç

Crysis (serisi)

Crysis (seri) hakkında sadece şunu diyoruz yok böyle bir şey!

Dünyada bir marka olan ve tüm dünyayı kasıp kavuran her yıl yenisi çıktı denilen ve her yıl yalan haber olduğunu öğrendiğimizde üzülmemize neden olan Türk yapımı en iyi oyun diyebiliriz. 

Crysis, Crytek tarafından geliştirilen, Electronic Arts tarafından ise yayımlanan bilim kurgu tarzı video oyunu serisidir. Oyun CryEngine grafik motorunu kullanmaktadır. Crysis Warhed hariç serinin diğer oyunları PC, Playstation 3 ve Xbox 360 platformları için geliştirilmiştir ve geliştirilmektedir.

 

Türk Yapımı Gurur Kaynağı Oyunlar ve Yapımcıları
Türk Yapımı Gurur Kaynağı Oyunlar ve Yapımcıları
Türk Yapımı Gurur Kaynağı Oyunlar ve Yapımcıları
Türk Yapımı Gurur Kaynağı Oyunlar ve Yapımcıları
Türk Yapımı Gurur Kaynağı Oyunlar ve Yapımcıları

Crysis (serisi)

Platformlar: Microsoft Windows, PlayStation 3 ve  Xbox 360

Yapımcısı: Crytek

Kabus 22

Kâbus 22, Son Işık tarafından geliştirilip, Türkiye’de Vestel firmasınca yayımlanan; üçüncü kişi bakış açısıyla oynanan; hayatta kalma, korku türlerinde üç boyutlu bir video oyunudur. Oyunun yurt dışı dağıtımını Merscom firması üstlenmiştir

Yapımcı: Türkiye Son Işık Ltd. Şti.

Platform: PC (Windows)

Zula

Türk yapımı olan ve Türkiye’de geliştirilen en kaliteli Türk oyunu olan Zula CSGo’ya rakip olarak gösterilen Türk yapımı oyundur. 

Zula, MadByte Games tarafından geliştirilen, Lokum Games tarafından dağıtılan, MMOFPS türünde Türk yapımı video oyunudur. Oyun Türkiye’den sonra ilk defa Brezilya’da, 2016 yılının Haziran ayında, Playspot firması tarafından yayımlanmıştır.

Zula, “zulaoyun.com” adlı internet sitesinden ücretsiz indirilip kayıt olunduktan sonra direkt oynanabilmektedir. Oyunun yapımına 2013 yılında başlanılmıştır. Vatansever asker ve istihbaratçılardan oluşan Zula ve paralı askerlerden oluşan Gladyo adında 2 düşman oluşumun yer aldığı oyunda farklı hikâyelere sahip toplam 16 ayrı karakter bulunuyor. Zula’da oldukça geniş bir mühimmat seçeneğinin içerisine Mehmetçik ve Kırıkkale gibi yerli silahlar da bulunmaktadır. Oyunun şiddet seslendirmelerini Bora Sivri seslendirmektedir. Oyundaki haritalar ve karakterler, Türkiye havası yaşatmaktadır. 12 Temmuz 2017 tarihinde Steam kurallarını ihlal ettiği gerekçesi ile Zula Steam platformundan kaldırılmıştır.

Zula

Platform: Windows

Yayımcılar: Lokum Games

Mount & Blade Warband

Mount & Blade: Warband, ortaçağ temalı bir rol yapma video oyunu olan Mount&Blade için geliştirilen tek Oyunculu ve çok oyunculu bir genişleme paketi’dir. Oyun, Türk firması TaleWorlds tarafından geliştirilmekte olup, Paradox Interactive tarafından 30 Mart 2010 tarihinde Amerika’da ve Türkiye’de satışa sunulmuştur. Warband, Mount&Blade için üretilen ilk genişleme paketidir ve kamuoyuna ilk defa Aralık 2009 tarihinde duyurulmuştur. Oyun, piyasaya çıktığı ilk üç ay içerisinde, dünya genelinde 100 bin satış rakamına ulaşmıştır.Oyun, 16 Eylül’de Playstation 4 ve Xbox ONE platformlarına çıkacaktır.

Mount & Blade Warband ​

Yapımcı: TaleWorlds

Platformlar: Microsoft Windows, Linux, Playstation 4 ve Xbox One

[poll id=”10″] [poll id=”11″]
Share.

About Author

Leave A Reply