Google Chrome'un Yeniden Tasarlandı ve Testleri Başladı - herevde.net

Google Chrome’un Yeniden Tasarlandı ve Testleri Başladı

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Google Chrome’un yeni tasarımı, Canary’nin kontrol işlemleri başladı.

Ülkemizde en çok kullanılan tarayıcılardan biri olan Google Chrome güncellenmeye gidiyor. Google, son zamanlarda tüm her şey üzerinde yenilenme görmüş ki Google Chrome’da güncelleme kararı almış.

Dünya üzerinde en çok kullanılan arama motoru Google, ait olan Chrome biraz eskidi gibi gelmeye başlamıştı gözümüze. Bu eskimeyi fark eden Google tarayıcısını güncelleme kararı aldı. Chrome, dışında tüm tarayıcılar hemen hemen güncellendi veya güncellenme haberi çıktı, Google yönetimi rakipleri teknoloji ile ilerlerken geride kalmak istemezdi.

Google’ın yeni ağı Canary’de güncellemesini test etmeye başladı. Windows, Linux ve Chrome OS için şu anda kullanılabilir olan özellik, kaynağını Chromium Evangelist’den alıyor.

Peki güncellemede ne var?

Sızıntılara göre, “sekme şekli, tek sekme modu, çok amaçlı adres çubuğu önerisi simgeleri, sekme şeridi renklendirmesi, sabitlenmiş sekmeler ve uyarı göstergeleri.” Yeni tarayıcıyı kullanarak, özellikle buna hitap eden bir dokümantasyon olmasa da daha hızlı  olduğu söyleniyor.

Kaynak: https://mashable.com/2018/07/11/google-chrome-redesign-canary/?utm_campaign=Mash-Prod-RSS-Feedburner-All-Partial&utm_cid=Mash-Prod-RSS-Feedburner-All-Partial#QqSoTzD8nSqV

Share.

About Author

Leave A Reply