Google Chrome SSL Sertifikası Olmayan Sitelere Girerken Uyaracak - herevde.net

Google Chrome SSL Sertifikası Olmayan Sitelere Girerken Uyaracak

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Google Chrome güvenlik önlemlerini artırıyor.

Google, arama motoru üzerinden bir çok konu veya ürün araştırması yapıyoruz. Google tarafından aradığımız konu hakkında bir çok sonuç çıkıyor. Google çıkan bu web site içeriklerinin veya web sitelerinin güvenlik sertifikası olup olmadığını kullanıcılara çok daha kolay bir şekilde anlatmayı planlıyor. Web sitelerinin güvenli olup olmadığını Google Chrome, tarayıcısı üzerinde görebileceğiz. Yeni getirilen özellik Chrome tarayıcısı üzerinde bulunan URL bölümünde kırmızı yazıyla uyarı verecek.

Bir web sitesinin güvenlik sertifikası “SSL”olup olmadığını URL bölümünde web sitesinin adının başına HTTPS yazarak kontrol edebilirsiniz. Bir web sitesi üzerinde SSL sertifikası var ise URL bölümünde web sitesinin adının sol bölümünde yeşil HTTPS veya Yeşil asma kilit logosu, “Güvenli” yazısı bulunacaktır.
Google Chrome, SSL Sertifikası Olmayan Sitelere Girerken Uyaracak

Google Chrome, SSL Sertifikası Olmayan Sitelere Girerken Uyaracak

Google Chrome artık SSL sertifikasına sahip olmayan HTTP sayfalarını da “Güvenli değil” ibaresi ile kullanıcılarına göstermeye hazırlanıyor.
Google Chrome, SSL Sertifikası Olmayan Sitelere Girerken Uyaracak
Google tarafından yapılan açıklamada Eylül ayından itibaren Chrome 69 ile birlikte güvenilir sitelerde HTTPS özelliğinin standart bir hale gelmesi gerektiği belirtiliyor. Ekim ayında Chrome 70’e gelindiğinde, HTTP sitelerinde “güvenli değil” uyarısı siyahtan daha dikkat çekici bir kırmızıya dönüşecek.
Share.

About Author

Leave A Reply