Elon Musk, Elektrikli Motosiklet Haberini Yanıtladı! - herevde.net

Elon Musk, Elektrikli Motosiklet Haberini Yanıtladı!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

 Elon Musk, Tesla’nın Elektrikli Motosiklet Yapmayacağını Söyledi!

Tesla’nın kurucusu Elon Musk, öncü elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın herhangi bir elektrikli motosiklet yapmadığını söyledi. Tesla’nın elektrikli motosiklet yapmak için herhangi bir planının olup olmadığı hakkında bir soru sorulduğunda, Musk kategorik olarak bunun olmayacağını söyledi.

Tesla’nın motosiklet işine girmeyi düşündüğü zamanlarda  Musk’a sorduğu soruda Tesla’nın 2018 hissedar toplantısında gündeme getirildi. Musk, daha gençken, erkek kardeşi yaklaşık sekiz yıl boyunca her zaman motosiklet sürdüğünü söyleyerek karşılık verdi, ancak başına gelen ölüm vakası, elektrikli otomobil şirketini elektrikli motosiklet üretimine zorluyor.

Musk, “Ben aslında çocukken motosiklet sürmekteydim, sekiz yıl gibi bir şey için kirletiyordum. Sonra 17 yaşına kadar bir yol bisikletim vardı ve neredeyse bir kamyon öldürüyordu.” Dedi. “Yani motosiklet yapmayacağız.”

Tesla’dan batarya ile çalışan bir motosiklet fikri daha önce su yüzüne çıktı ve iki tekerlekli taşıt endüstrisinin geleceği otomobiller ve diğer otomobiller gibi elektrik alanına doğru yöneldiği için bu durum daha mantıklı olurdu. Tesla’nın marka imajına sahip bir şirketten gelen bir elektrikli motosiklet kesinlikle çok fazla tüketici ilgisi ve hatta elektrikli otomobil şirketi için bile satış anlamına geliyordu.

Share.

About Author

Leave A Reply