Artık E-Ticaret Siteleri İçin Güven Damgası Geliyor! - herevde.net

Artık E-Ticaret Siteleri İçin Güven Damgası Geliyor!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

E-Ticaret Siteleri İçin Zorunlu Güven Damgası Geliyor

Son yıllarda tüm ihtiyaçlarımızı İnternet üzerinden yapıyoruz. Ancak İnternet üzerinde e-ticaret işi yapan web siteleri ne kadar güvenli bilmiyoruz. İnternet üzerinde güvenlik önlemleri günden güne iyileşme gösteriyor. Şimdi ise bu siteleri ayırt edebilmemiz için güvenlik damgası zorunluluğu geliyor.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, İnternet üzerinde elektronik ticaret yapan veya satıcılara aracılık eden web sitelerine güvenlik damgası verecek. Güvenlik damgası yakın zamanda zorunlu hale gelecektir. E-ticaret web siteleri için başvurular başlamıştır.

Güven Damgası geliyor

Güven Damgası geliyor

Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, Gümrük Bakanlığı tarafından e-ticaret sitelerine güven damgası verilmesi konusuyla ilgili şunları söyledi:

“En önemli sorunların başında güven eksikliği geliyor. Bunun için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’mızla e-ticaret sitelerine güven damgası verilmesi konusunda yaptığımız çalışmanın sonucu tebliğ olarak yayınlandı. Önümüzdeki günlerde, 1 aya kadar bakanlığımızdan aldığımız yetkiyle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olarak güven damgası vermeye başlayacağız.”

1 ay içinde başvurular alınacak güvenlik damgası sahibi olabilmek için firmalardan başvuru alamaya başlayacaklarını belirten Büyüksimitçi, alışveriş yapılan web sitesinde “Güvenlidir” ibaresi görünecekmiş. Güvenlidir ibaresi görülen web sitesi üzerinden alışveriş rahatlıkla yapabiliriz. Güven damgası, almak isteyen e-ticaret firmalarının sahipleri, başvurularını GDS (Güven Damgası Sağlayıcıları) üzerinden gerçekleştirecek.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr/alisveris-sitelerine-guven-ekonomi-2701798/

Share.

About Author

Leave A Reply