Adidas resmi web sitesi hacklendi milyonlarca kullanıcı bilgileri çalındı

Adidas resmi web sitesi hacklendi milyonlarca kullanıcı bilgileri çalındı

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dünyaca ünlü spor ürünleri üreten Adidas’ın Amerika tabanlı resmi sitesinin hacklendi.

Geçtiğimiz 28 Haziran Perşembe günü, adidas kısa bir açıklama yayınladılar – potansiyel bir veri ihlali olayıyla ilgili olarak web sitelerinin kullanıcılarını uyaracaklarını duyurdular. Adidas resmi web sitesi hacklendi milyonlarca kişinin bilgisi çalındı.

Adidas, ifadeye devam ederek, 26 Haziran’da yetkisiz bir üçüncü tarafın sunucularına erişim sağladığını ve bazı adidas müşterileri hakkında veri aldıklarını iddia ettiğini fark etti.

Adidas resmi web sitesi hacklendi milyonlarca kullanıcı bilgileri çalındı

Ön incelemelere göre, adidas çalıntı kullanıcı verilerinin iletişim bilgilerini, kullanıcı adlarını ve şifreli şifreleri dikkate aldığına inanıyor. Kredi kartı verilerinin çalınmamış olduğunu varsayıyorlar .

Açıklamada, etkilenen kullanıcı sayısı yer almıyor, ancak söz alan kişilerden biri de Newsweek’e , etkilenen kullanıcıların birkaç milyon olduğunu söyledi ” .

Adidas web sitesinde (hesabım) bir hesabınız varsa, sadece şifrenizi değiştirmenizi tavsiye ederim ve hesabınızın etkilendiğini ve güvenliğini sağlamak için neler yapabileceğinizi düşünüyorsanız, Adidas’tan haber bekleyiniz. kişisel bilgi.

Kaynak: https://www.comocomprodesdevenezuela.com/adidas-website-hacked-few-million-users-data-stolen/#.WzplRNIzYdV

Share.

About Author

Leave A Reply