Mozilla Firefox'ta Hesaplarınızın Çalınıp Çalınmadığını Öğrenebileceksiniz

Mozilla Firefox’ta Hesaplarınızın Çalınıp Çalınmadığını Öğreneceksiniz

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mozilla Firefox güvenlik sistemini güncelliyor ve 1Password işbirliği ile hesaplarınızın herhangi bir biçimde çalınıp çalınmadığını ve güvende olup olmadığını kolaylıkla öğrenebileceksiniz.

Firefox ve 1Password, e-posta adresinizin ve parolanızın bir veri ihlali nedeniyle sızdırılmış olup olmadığını öğrenmeyi çok daha kolay hale getirdi. 1Password artık Pwned Have Pwned hizmeti ile entegre olarak geliyor , Firefox benzer bir özelliği test ederken, kendi arayüzünde veritabanına karşı kimlik bilgilerinizi kontrol etmenizi sağlar. “Pwned” web sitesi ilk olarak , ziyaret ettiğiniz bir web sitesinin geçmişte bir veri ihlali geçirip geçirmediğini belirten bir ihlal uyarısı özelliği için Mozilla ile aylar önce çalıştı . Bu kez, ortaklıklarını genişlettiler ve tarayıcıda hemen tarayıcıda arama yapmak için kullanabileceğiniz Firefox Monitor adlı bir aracı test etmeye başladılar. Hesabınız ele geçirilirse, e-posta uyarılarına kaydolmanız için size bir yol sağlar.

Mozilla Firefox'ta Hesaplarınızın Çalınıp Çalınmadığını Öğrenebileceksiniz

Artık 1Password’ın gözetleme kulesi içinde pruvettiğimi de bulabilirsiniz . Yeni İhlal Raporları özelliği, şifre aracında sakladığınız bilgileri, tehlikeye atılmış olup olmadıklarını ve bununla ilgili neler yapabileceğinizi gösteren veritabanına karşı kontrol edebilir. 1Password, güncellemeyi web tabanlı sürümüne itti ve sonuçta masaüstü uygulamasına da aktardı.

Her iki ortaklık da veritabanını düzenli olarak Pwned web sitesindeki bilgilerini aramayan kişiler için daha erişilebilir hale getirir. Firefox, Monitor aracını test ettikten ve bunu herkese açık hale getirdikten sonra, yüz milyonlarca kullanıcıya kimlik bilgilerinin güvenli olup olmadığını kontrol etmenin hızlı bir yolunu verecektir. Bu, Pwned’in iki milyon doğrulanmış kullanıcısı olduğundan, web sitesi yaratıcısı Troy Hunt’un “okyanustaki küçük, küçük bir düşüş” olarak nitelendirdiği önemli ölçüde daha fazladır. HIBP’nin bugünkü kayıtlarında 3,1 milyar benzersiz e-posta adresi bulunduğu düşünülüyor.

Firefox İndir

Kaynak: engadget.com/2018/06/26/firefox-1password-have-i-been-pwned/

Share.

About Author

Leave A Reply