10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü İçin Anlamlı Videolar! - herevde.net

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü İçin Anlamlı Videolar!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dünya tarihinde bir çok Türk komutan oldu hepsi adını tarihe altın harflerle yazdırdı. Bu komutanlardan biri  ise Mustafa Kemal ATATÜRK oldu.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 80. yılında bir çok firma veya kurum tarafından 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü İçin Anlamlı Videolar hazırlandı. Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının üzerinden 80 yılda geçse hiç bir zaman unutmayacağız unutturmayacağız.

Tarihler 19 Mayıs 1881 gösterdiğinde Selanik’te dünyaya gözlerini açan Mustafa, dünya tarihine adını altın harfler ile yazdıracaktı. Annesi Zübeyde Hanım, babası Ali Rıza Efendi’dir.  Selanik’te mahalle mektebine başlamıştır. Şemsi Efendi Okulu’na devam etmiştir.  Mülkiyeye girdikten sonra karar değiştirip askeriyeye devam etmiştir.

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü İçin Anlamlı Videolar!

Askeri okullarda okuduğu sıralarda Askeri Rüştiye’deki hocası Yüzbaşı Mustafa Efendi tarafından kendisine Kemal ismi verilmiştir. Mustafa Kemal olarak hayatına devam etmiştir. Mustafa adıyla başladığı askeri hayatında Mustafa Kemal olmuştur.

Siyasi hayatında cumhuriyetin ilan edilmesiyle birlikte yapılan inkılaplar neticesinde en son Atatürk soyadını almıştır.

Ancak tarihler 10 Kasım 1938 gösterdiğinde ise Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk hayata gözlerini kapatmıştı.

Mustafa Kemal Atatürk için kurumsal firmalar tarafından 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü İçin Anlamlı Videolar!

Kiğılı Erkek Giyim 

Samsung Türkiye 

Koç Holding

Filli Boya

Sabancı Holding

TRT Haber

Mustafa Kemal Atatürk’ü Asla Unutmayacağız..

 

Share.

About Author

Leave A Reply