Google Çöktü Server Error Uyarısı Verdi! - herevde.net

Google Çöktü Server Error Uyarısı Verdi!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir ekran görüntüsü Google çöktü mü sorusunu akıllara getirdi.

İnternet denince akıla gelen ilk şey Google oluyor. Aslında Google bir arama motoru ama ülkemizde bir çok kişi için internet anlamına geliyor. Geçtiğimiz günlerde alınan bir ekran görüntüsünde, Google çöktü görünüyor ancak bu çökme sadece google.com.tr üzerinde yaşandı Google üzerinde bir konu aratıldığında Server Error uyarısı verdiğini gösteriyor.

Ekran görüntüsünde göründüğü üzre sabah saatlerinde Google çökmüş olarak görünüyor. Bu çökme sadece google.com.tr üzerinde yaşandı ancak bu çöküş kullanıcılar tarafından fark edildi ama hızlı bir şekilde google.com devreye girdiği için bu çöküş çok kısa bir süre yaşandı.

Google’a alternatif arama motorları.

Bir çok arama motoru var ama bunları bir çoğu bize Google gibi sonuç vermiyor veya Google gibi bizi tanımıyor. Ancak Google bizi tanıyabilecek bir kaç arama motoru var dilerseniz bir yakından bakalım.

Yandex 

Rus arama motoru Yandex ülkemzide kullanılıyor, ancak bir Google etmez dediğimiz için Google’dan sonra ülkemizden en çok kullanılan ikinci arama motoru diyebiliriz.

Aslında Yandex bizi Google kadar iyi tanıyan bir arama motoru ama Google kadar ülkemizde popüler değil. Yandex bir çok servisini biz tüketicilere ücretsiz vermekte ancak yinede en büyük rakibi Google’a yaklaşamıyor. Bilenen bir gerçek var ki Yandex Navigasyon Google Navigasyon servisinden daha aktif kullanılıyor.

BING

Microsoft ürünü olan ve daha önce Live Search ve MSN Search olarak bildiğimiz arama motoru “Alışkanlıkları Değiştirmesi” ile yola çıktığı günden bu yana bu hedefinde önemli mesafe kat etmiş durumda. Ülkemizde çok az sayıda kişinin kullandığı bir arama motorudur.  Aylık trafiği 1.1 milyar civarında olan Bing en yoğun trafiği Amerika birleşik Devletleri, Çin ve Fransa’dan alıyor.

Yahoo 

Yahoo’nun arama motoru olduğunu bir çok kez unuttuğumuz ancak ABD’de en çok kullanılan arama motorlarından biri olan Yahoo ülkemizde bu değeri görmedi. Ancak Google alternatif olarak düşünebiliriz ama haber portalı olduğu için ülkemizde fazla kullanılmaz olarak görüyoruz.

Yaani

Bizden biri olan Yaani arama motoru Turkcell tarafından geliştiriliyor. Türkiye’nin Arama Motoru lanse edildi ama bir Google olmadı. Google olmasını beklemiyoruz çünkü siz bizi Google’dan daha iyi tanıyorsunuz.

 

Share.

About Author

Leave A Reply