Winamp Efsanesi 2019 Yılında Geri Dönüyor! - herevde.net

Winamp Efsanesi 2019 Yılında Geri Dönüyor!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bir zamanların en popüler müzik uygulaması olan Winamp geri dönüyor.

Winamp, hemen hemen tüm bilgisayarlarda bulunuyordu; bir çok kişi içinse tek müzik dinleme aracıydı. Popüler uygulama telefonların akıllanması sonrasında popülerliğini iyice kaybetti. Popüler uygulama yerini rakiplerine bıraktı ve piyasadan çekildi deniyordu ama efsane 2019 yılında tekrar geri dönmeye hazırlanıyor.

Bir zamanların piyasada kral olan Winamp, hayatımıza 1997 yılında girmişti. 1997 yılında hayatımıza giren bu uygulama bir neslin vazgeçilmezi oldu ve bilgisayarlarda tek müzik dinleme aracıydı. Uygulama  2002 yılına kadar geliştiriciler tarafından kontrol ediliyordu ancak 2002 yılında ise AOL tarafından satın alındı.

Winamp Efsanesi 2019 Yılında Geri Dönüyor!

Uygulamanın kullanıcılar tarafından en çok sevilen yanı ise ücretsiz olmasıydı. Ücretsiz olduğu için bir çok kişinin bilgisayarında bulunuyordu ama telefonlar akıllandıkca uygulama popülerliğini kaybetti ve çok hızlı düşüşe geçti.

Winamp, 2013 yılı sonunda kapatılacak haberleri ortaya atılmıştı. Bir zamanların popüler uygulaması iyice düşüyordu ve bu düşüşten AOL  hiç memnun değildi. AOL, önünde uygulama için üç seçenek vardı; uygulamanın kapanması veya geliştirilmesi yada satılması seçenekleri vardı.

Winamp Efsanesi 2019 Yılında Geri Dönüyor!

Winamp Efsanesi 2019 Yılında Geri Dönüyor!

AOL çareyi Winamp’ı 2013 yılının sonunda satışa koyarak bulmak istedi ve günler geçtikçe uygulama için iyi bir teklif alamıyordu. Takvimler 2014 yılını gösterdiğinde AOL tarafından satışa çıkartılan popüler uygulama, Radionomy isimli bir şirkete satıldı.

Bir zamanların popüler uygulaması olan Winamp, tam unutmaya başlanırken Radionomy CEO’su Alexandre Saboundjian’dan açıklama geldi. Alexandre Saboundjian Winamp için mobil sürümlerin en iyisi olacağını söyledi. Popüler uygulama sadece mobil cihazlarda olmayacak; aynı zaman içerisinde masaüstü cihazlarında da çalışacak.

Winamp’ın rakipleri arasında; Spotify, SoundCloud gibi güçlü markaların yanında Apple Music ve Play Music gibi servisler de olması, Winamp’in tercih edilebilirliğini nasıl etkileyecek şimdilik akıllarda bir soru işareti bıraktı.

Kaynak:https://techcrunch.com/

Share.

About Author

Leave A Reply