Whatsapp'ın Yeni Özelliği, Zararlı Linkleri Tespit Edecek - herevde.net

Whatsapp’ın Yeni Özelliği, Zararlı Linkleri Tespit Edecek

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Whatsapp’ın Yeni Özelliği, Zararlı Linkleri Tespit Edecek

Whatsapp üzerinde paylaşılan yalan haber yayınlarını engellemek için yeni bir özellik geliyor, iddiaları ortaya atıldı. Whatsapp, şüpheli veya zararlı linkler hakkında kullanıcılarına uyarı verecek. Whatsapp’ın Yeni Özelliği, Zararlı Linkleri Tespit Edecek.

Whatsapp, beta versiyonunda ortaya çıkan özellik, sohbet içerisinde iletilen linkleri kontrol ediyor ve sahte veya zararlı olup olmadığını kontrol ederek, sitelere yönlendirme var mı kontrol ediyor. Sohbet içerisinde paylaşılan link şüpheli ise hızlıca kırmızı renge dönüyor. Kırmızıya dönen linke tıklandığında ekran üzerinde zararlı olan bir linke tıklandı uyarısı verecek.

Whatsapp'ın Yeni Özelliği, Zararlı Linkleri Tespit Edecek

Whatsapp sohbet içerisinde paylaşılan link zararlı mı kontrolü yaparken, server’larla veri alışverişi yapmayacak. Sohbet içerisinde dışarıya veri yapılmadığı için bilgileriniz güvende kalacak anlamına geliyor.

Bu özellik geliştirme aşamasında olduğu için bazı hatalar oluşabilir. Gelişme aşaması nedeni ile kullanıcılar tarafından sahte veya zararlı linkleri raporlamaları imkanı tanınacak.

Ancak, bu güncellemenin resmi olarak ne zaman yapılacağı konusunda WhatsApp’tan bir kelime yoktur. Bu yararlı özelliği kullanabilmemiz için bir süre beklememiz gerekecek.

Kaynak:https://fossbytes.com/suspicious-link-detection-stops-fake-news-and-spams/

Share.

About Author

1 Yorum

  1. Pingback: WhatsApp iOS Uygulamasına Şüpheli Link Özelliği Geldi – Her Evde Net

Leave A Reply