Sony Xperia XZ4 Ekran Tasarımı Sızdırıldı! - herevde.net

Sony Xperia XZ4 Ekran Tasarımı Sızdırıldı!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dünyanın en büyük teknoloji devlerinden biri olan Sony, yeni telefonu Xperia XZ4 ile bir ilke imza atamaya hazırlanıyor.

Akıllı telefon üreticileri arasında rakiplerinin çok ama çok gerisinde kalan Sony, yeni amiral gemisi ile rakiplerinin yanında yer almak istiyor. Sony, yeni akıllı telefonu Xperia XZ4’ün ekran tasarımı Sony tüketicilerini meraklandırdı. Sızdırılan Sony Xperia XZ4 ekran tasarımı gayet şık olmuş görünüyor.

Sony Xperia XZ4 ekran tasarımı sızdırıldı!

Japon teknoloji devi Sony’nin geçtiğimiz ay açıklamış olduğu üçüncü çeyrek rakamları, akıllı telefon satışlarının düştüğünü açıklıyordu.  Sony 2018’in üçüncü çeyreğinde toplam 2 milyon cihaz satmayı başardı. Geçen yıl aynı ise çeyrekte teknoloji devi, 3.4 milyon akıllı telefon sattığı biliniyordu.

Son dönemde 1.6 milyon adet düşüş yaşayan Sony, ciddi anlamda kan kaybettiğini gözlemliyoruz. Ancak Sony tüm kötü deneyimleri geride bırakmak için yeni akıllı telefonunda şık bir tasarıma gitmeye hazırlanıyor.

Sony, Xperia XZ4 ekran özellikleri

Sony Xperia XZ4 yeni ekran tasarımı rakiplerinin gerisinde kalmıyor hatta bazı rakiplerinin önüne geçecek gibi görünüyor. Yeni bir ekran standartı ile gelmesi beklenen Xperia XZ4‘ün 21:9 en-boy oranına sahip olan  6.55 inç boyutundaki AMOLED bir ekranın üzerine kurulacağı iddia ediliyor.

Sony Xperia XZ4 Ekran Tasarımı Sızdırıldı!

Sony yeni amiral gemisinde uzun bir ekrana sahip olacak gibi görünüyor. Bu uzun ekranı tek elle kontrol etmek zor olacak ama şık bir telefon gelecek gibi görünüyor.

Xperia XZ4 özellikleri

Çıkan sızıntı habere göre XZ4, QHD kalitesine sahip olan, 6.5 inç büyüklüğündeki OLED bir panelin üzerine kurulacak. Ekran kalitesi ile ön plana çıkmayı hedefleyen Sony, yeni amiral gemisine 7 nm ile üretilecek olan Snapdragon 855 işlemcisi güç verecek.

Sony Xperia XZ4 Ekran Tasarımı Sızdırıldı!

7 nm fabrikasyon süreci ile üretilen  Snapdragon 855 işlemcisi ile birlikte eşsiz bir akıllı telefon deneyimini kullanıcılarına yaşatmayı hedefleyen teknoloji devi Sony, yeni akıllı telefonunda 6 GB RAM’a ve 256GB’a kadar artırılabilen dahili depolamaya da yer verecek. Sony’nin yeni amiral gemisi ayrıca, yeni bağlantı hızı olan 5G teknolojisini de destekleyecek.

Kamera özellikleri olarak ise arkada üç kamera ve Optik görüntü sabitleme, Otomatik odaklama olması bekleniyor. Video kaydı olarak ise 3840×2160 (4K) ve pil kapasitesi olarak ise 3900 mAh olması bekleniyor.

Kaynak:https://www.phonearena.com/news/sony-xperia-xz4-display-size-bezels-rumors_id112012

Share.

About Author

Leave A Reply