Samsung Katlanabilir Akıllı Telefonu Üretecek! - herevde.net

Samsung Katlanabilir Akıllı Telefonu Üretecek!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Katlanabilir akıllı telefonu, Güney Koreli şirketin katlanabilir akıllı telefonu bu yılın sonunda üretime girecek.

Güney Koreli teknoloji devi,  katlanabilir akıllı telefon üreticek;

Samsung son yıllarda mobil cihazlar üzerinde çok büyük ataklar yapmış ve bu atak yapmaya devam etmektedir.  Bixby akıllı hoparlör ve Galaxy Note 9’un yanı sıra, Güney Koreli teknoloji devi Samsung da ilk katlanabilir akıllı telefon ile meşgul. Ekranın altındaki parmak izi sensörü ile birlikte, başka bir kapaklı veya flip-telefon olmayan gerçek bir katlanabilir telefon fikri, sonsuza kadar beklediğimiz bir şey. İlk olarak, bükülebilir bir akıllı telefonun konuşması başladığında fikri 2016 yılında duyduk. Teknoloji hala mükemmelleştiriliyor ancak Samsung’un X24 Plus UD ile olduğu gibi bir cam içi parmak izi sensörüyle yaptığı gibi Vivo’nun beğenisine girmeden önce bir şey sunacağını umuyoruz.

Katlanabilir akıllı telefon

Samsung’un , bükülebilir ekranlar ve katlanabilir ekran ile iki akıllı telefon yayınlayacağını söylemiştik . Bir yöneticiden “ çok yakında geliyor ” sözlerini duyduğumuzdan iki yıl geçti ama hala hiçbir şey yok. Katlanabilir akıllı telefon konsepti için patent görüntüleri görüldüğü için Samsung için epey bir yolculuk oldu . Biz bunun olacağını düşündüm  Galaxy X bir uygun Patent dosyalama uygulaması keşfetti . Ayrıca esnek OLED ekran ve ‘katlanabilir’ akıllı telefon tasarımı için bu patent var . Samsung’un katlanabilir akıllı telefonlar kullanmaya başladığına dair bir söylentiyi bile duyduk3. çeyrekte. Bu geçen yıl oldu ve hala hiçbir şey.

Şirket, teknoloji üzerinde çalışmaya devam ederken katlanabilir telefonun serbest bırakılması 2019’a itildi . Bir zamanlar OEM’lere ve tedarikçilere katlanabilir ekranların gösterilmesi bekleniyordu ve sonunda yeni bir gerilebilir OLED ekran sergiledi.

Samsung’un bu yıl katlanabilir ekranı olan bir Galaxy telefonunu piyasaya sürmeyi planlaması , teknolojinin hazır olma olasılığına işaret eden birkaç rapor olarak gerçekleşebilir. Bir katlanabilir akıllı telefon fark edildi sertifika alma bir süre  Galaxy X desteği sayfası çıktı . Seri üretim bu yılın 4. çeyreğinde başlayabilir.

Galaxy X katlanabilir telefon aslında edildi CES 2018’de tanıttı özel olay. Katlanabilir OLED telefonlar bir kez daha 2018 için onaylandı . Şirket olduğu hala çalışıyor üzerinde yeni katlanabilir telefonu . Resmi lansmanından önce sadece bir zaman meselesi.

Samsung’un bu tür katlanabilir telefonları yayınlayan ilk kişi olduğuna hala inanılıyor. Her şey önümüzdeki sene hazır olacak. Yakında, Galaxy katlanabilir akıllı telefonun halka ne sunacağını göreceğiz. Birincisi olabilir ama Samsung daha iyi acele ediyor çünkü diğer OEM’ler de benzer teknolojiler üzerinde çalışıyor. Samsung , teknik devini yumrukla atmak için kafa kafaya gitmek isteyen Huawei var . Lenovo-Motorola ayrıca katlanabilir bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor . Tanıdığımız katlanabilir bir telefona en yakın olan , aslında katlanan ZTE Axon M çift ekranlı telefon . OPPO bir dosyalanmış patent bir için katlanabilir akıllı telefon . Son patent görüntülerini de hatırlıyoruzarasında LG’nin ilk katlanabilir telefonu .

Katlanabilir telefonu yeni bir Galaxy cihazı olarak düşünüyor olabilir. Bu Galaxy katlanabilir telefon zaten işin içinde ve bu birinci kademe taşeronlar ve parça iştirakleri zaten temas var. Kısa bir süre sonra, bir endüstri analistine göre “Samsung Electronics’e parça tedarik etmeye başlayacaklar”. Shinhan Financial’in Park Hyung-woo şirketi “gelecek yıl lansmanı amaçlayan telefonu bir araya getirecek” dedi.

Fiyatlandırma söz konusu olduğunda, Katlanabilir telefon daha pahalı olacak. Ayrıca en pahalı Galaxy telefon teklifi olabilir ve 1.000 $ fiyat noktasını geçebilir. Bu da cihazın ülkemizdeki fiyatının 6000-7000 TL arasında bir fiyata sahip olacağı anlamına geliyor.

Açılmamış durumunda, telefonun 7.3 inç OLED ekranı olabilir. Katlanmış, 4.5-inç olacak. Aynı analist, “yeni cihaz iki iç panel ve bir dış panel olacak gibi ilginç bir şey” dedi. Samsung yakında Avrupa ve ABD’de mobil operatörler için bir prototip gösterebilir. Bu cihazın, gerçek bir katlanabilir ekranla herkesin tüketimine hazır olacağını umuyoruz.

Kaynak: https: //androidcommunity.com/galaxy-x-foldable-phone-could-be-the-most-expensive-samsung-flagship-20180614/

Share.

About Author