PUBG Mobile Dünya Şampiyonası Başlıyor Ödül 600.000 Dolar!

PUBG Mobile Dünya Şampiyonası Başlıyor Ödül 600.000 Dolar!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

PUBG Mobile oynayanlara müjde..

PUBG Mobile oynayanlar para kazanabilecek. PUBG Mobile, dünyanın 6 farklı bölgesinde düzenlenecek yerel şampiyonlar sonrasında, küresel bir şampiyona yapacak ve bu şampiyonlarda toplam 600.000 dolar ödül dağıtacak. Turnuva 2019 yılında düzenlenecek.

Mobil oyunculuk dünyasında daha önce bu büyüklükte ödül dağıtılmamıştı PUBG Mobile ateşi fitilledi. Star Challenge Championship serisinin 2019 ayağı için katılım sürecini başladı. Turnuva dünyanın hemen hemen her bölgesinde düzenlenecek ve toplam dağıtılacak ödül tutarı 600.000 dolar olacak.
Merakla beklenen soru Türkiye bu turnuvada yer alacak mı? 

Mobil oyunculuk dünyasının merak ettiği sorunun cevabı; Evet bizde varız bu turnuvada. Türkiye, turnuvanın Avrupa bölgesinde yer alıyor. Avrupa harici diğer bölgeler ise Kuzey Amerika, Güney Amerika, Japonya/Kore, Asya ve Çin şeklinde. Bölgesel turnuvalarda sonucunda Çin’den 16 takım ve diğer bölgelerden 20’şer takım kendi bölgelerinde şampiyonluk için mücadele verecekler. Toplamda 20 takım, Dubai’de düzenlenecek şampiyonanın biletini kapmış olacak.

POBG Mobile Star Challenge Championship 2019 ödülleri ise şu şekilde dağıtılacak:

  • Dünya birincisi olan takım: 200.000 dolar
  • Dünya ikincisi olan takım: 100.000 dolar
  • Dünya üçüncüsü olan takım: 50.000 dolar
  • Bölge birincisi olan takımlar: 20.000’er dolar
  • Bölge ikincisi olan takımlar: 15.000’er dolar
  • Bölge üçüncüsü olan takımlar: 10.000’er dolar

Ama hepsi bu değil. Nakit paraya ek olarak, kazananlar ayrıca resmi PUBG Mobile ortak içerik oluşturucuları haline gelecek. Uzun lafın kısası, PUBG Mobile’da yayınlanmasına yardımcı olabilecek promosyon materyallerine erişim hakkı olacak.  Turnuva hakkında daha detaylı bilgi, uygulama marketlerindeki PUBG Mobile içerisinde yer alıyor.

Kaynak: http://www.pocketgamer.co.uk/r/iPhone/PUBG+Mobile/news.asp?c=78782

Share.

About Author