LG G7 ThinQ: 10 ipucu ve püf noktaları! - herevde.net

LG G7 ThinQ: 10 ipucu ve püf noktaları!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

LG G7 ThinQ, cep telefonu ve diğer özellikleri ile mükemmel bir telefon.

Yeni bir özellik ya da ayar gerçekleşene kadar beklemek yerine, ipucu ve püf noktası listemizi okuyun. Hayatınızı değiştireceğine söz veriyoruz, ancak yeni yardımcılara yardımcı olacaklardır.

Ayarlar görünümünü değiştir

Sekmeler veya liste: Bunlar G7’nin Ayarlar uygulamasının farklı görünümleri için seçeneklerinizdir. Varsayılan Sekmeler görünümünden değiştirmek için, Ayarlar uygulamasının sağ üst köşesindeki üç noktalı simgeye dokunun ve Liste Görünümü’nü seçin.

Çentik hendek
2018 ve çentikler tüm öfke. Apple iPhone X’i (Cricket Wireless’da 799.99 $) açıkladıktan sonra, Android yapımcıları küçük telefonlarda daha büyük ekranlar için yer açmak için yeni görünümü benimsedi. G7 ile LG, kullanıcılara ekran çentiğini tamamen gizleme seçeneği sunuyor ya da renklerle vurgulayarak onu tamamen kucaklıyor.
Ayarlar> Ekran> Yeni Saniye Ekranı’nı açın ve çentiği veya LG’nin kullandığı ikinci ekranı beğeninize göre uyarlayın.
Pil ömrünü koruma
Pil ömrü için genel bir kural, çözünürlük arttıkça, pilin daha fazla zorlanmasıdır. LG, G7’nin çözünürlüğünü düşürmek için bir ayar yapmıştır, bu da tüm bu pikselleri itmek için gereken işlem gücü miktarını (ve pilini) azaltmalıdır.
Ekranın çözünürlüğünü, noktayı düşük, orta ve yüksek arasında kaydırarak Ayarlar> Ekran> Ekran çözünürlüğünde azaltın.
Sanal düğmeleri ekleme ve kaldırma
Geri, ev ve son uygulama görünümü, neredeyse tüm Android cihazlar için gezinme çubuğundaki varsayılan düğmelerdir. LG G7 üzerindeki düğmeler, Ayarlar> Ana ekran düğmelerine giderek ekleyebilir, kaldırabilir veya yeniden düzenleyebilirsiniz.
Çubuğun rengini değiştirin ve Düğme Kombinasyonu sayfasında daha fazla düğme ekleyin veya kaldırın.
Uygulama çekmecesi nerede?
Android kullanıcıları tipik olarak uygulama çekmecelerini severler. Bu nedenle, bir telefon yapımcısı iOS benzeri bir ana ekranın yanına gittiğinde, sarsıcı ve sinir bozucu olabilir.

Ayarlar> Ekran> Ana ekran> Ev Seç’de G7’nin uygulama çekmecesini etkinleştirin ve Giriş ve uygulama çekmecesi’ni seçin.

Ayrıca bir Uygulama Çekmecesi düğmesinin alt yuvaya yerleştirilip yerleştirilmeyeceğini de seçebilirsiniz. Bununla birlikte yapmayı seçerseniz, ana ekranda hızlıca kaydırın, uygulama çekmecesini ortaya çıkaracak.

Akıllı Bülten veya değil
LG’nin Akıllı Bülteni yararlıdır. Ana ekranınızın solunda yaşar ve günün saatlerine göre müzik kontrolleri ve güncellemeleri için çeşitli kısayollar görüntüler.

Eklenen ekranın hayranı değilseniz, bunu Ayarlar> Ekran> Ana ekrandan devre dışı bırakın.

Alternatif olarak, bu aynı ayar sayfasından seçerek Akıllı Bülteninizde görüntülenenleri özelleştirebilirsiniz.

Büyülü yüzen çubuk
G7’de, telefonda yaptığınız şeyden bağımsız olarak, parmaklarınızın ucunda bulunan sık kullanılan takımlara kısayollar katan bir kayan çubuk özelliği vardır.

Ayarlar> Uzantılar> Kayan Çubuğa gidin ve özelliği etkinleştirin. Barda, uygulama kısayollarını, ekran görüntüsü araçlarını, müzik kontrollerini ve iletişim kısayollarını içeren seçenekler bulunur.

Yüzen Çubuğu, simgesine (genellikle ekranınızın kenarında) dokunarak ve ardından çeşitli bölmelerden geçirerek kullanın.

Ekran görüntüsü ve  GIF alır
Kayan çubuğun etkinleştirilmiş Ekran Yakalama özelliğini bırakırsanız, o anda ekranınızda ne varsa animasyonlu bir görüntü kaydetmek ve oluşturmak için bir GIF aracı içerir.

Kayan çubuğa erişin ve ekran yakalama araçlarına hızlıca kaydırın, ardından GIF düğmesini seçin. Kayıt kutusunu yeniden boyutlandırın, ardından kayıt düğmesine basın. İşiniz bittiğinde dur’a dokunun, ardından oluşturmanızı kaydedin veya paylaşın.

Google Asistan’ın özel düğmesini devre dışı bırak
Özel bir Google Asistan düğmesi iyi bir fikir gibi görünüyor, ancak pratikte, yanlışlıkla çok fazla tetikleniyor. Asistanı işitme denemekten yoruldunuz ve sizinle konuşacaksanız, kısayol tuşunu tamamen devre dışı bırakın.

Ayarlar> Uzantılar> Kısayol tuşlarının alt kısmında, Google Asistan düğmesinin devre dışı bırakılması seçeneği bulunur.

PIN uygulamaları

LG cihazlarını kullanırken kişisel olarak yararlı bulduğum bir şey, bir uygulamayı sabitleme ve zorla kapatılmamasıdır. Bu, bir videoyu duraklattıktan sonra Reddit özet akışımdaki yerimi kaybetmemi veya YouTube’u kapatmamı engelliyor.

Bir uygulamanın zorla kapatılmasını önlemek için gezinme çubuğundaki son uygulamalar düğmesine ve ardından uygulamanın kartındaki raptiye ile görünen simgeye dokunun.

Kaynak: https://www.cnet.com/how-to/lg-g7-thinq-tips-and-tricks/
Share.

About Author

Leave A Reply