iPhone 8 Plus,Pixel 2 XL ve Galaxy S9 Kamera Karşılaştırması En İyi Hangisi?

iPhone 8 Plus, Pixel 2 XL ve Galaxy S9 Kamera Karşılaştırması En İyi Hangisi?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

iPhone 8 Plus, Pixel 2 XL ve Galaxy S9 Kamera Karşılaştırması En İyi Hangisi?

Şüphesiz tüm mobil cihaz kullananların fotoğraf çekimlerinde profesyonel fotoğraf makinesi kullanma şansı bulunmamaktadır. Ancak cebimizde taşıdığımız mobil cihazlar profesyonel fotoğraf makinesi kadar olmasa da, kaliteli fotoğraf çekmemizi sağlıyor.

Son dönemlerde bazı telefonlarda portre modu çok kaliteli fotoğraf çekmemize yardımcı oluyor. Bir çok kişin telefon almadan önce RAM, Depolama, işlemciye ve Kameraya dikkat ediyor. Tüketicilerin en çok aklında soru işareti bırakan kamera özellikleri oluyor. Bu konu ile ilgili iPhone 8 Plus,Pixel 2 XL ve Galaxy S9 kamera karşılaştırmasını sizlere sunmak isteriz.

Basit bir iç çekim denemesi  • Soldaki iPhone 8 Plus , oldukça hoş görünüyor, ancak keskin değil ve arkadaki yapraklar biraz bulanık.
  • Ile Pixel 2 XL , bitki güzel ve keskin, ancak arka plan bulanıklığı garip ve dengesiz. Piksel 2, bulanıklığı yaratmak için lens yerine teknoloji kullanır ve bu durumda gösterir. Masa sandalyeleri yeterince bulanık değil ve rahatsız edici.
  • Galaxy S9’un aldığı fotoğraf iyi. Piksel 2 kadar keskin değil, ancak daha az ve daha detaylı bir arka plan bulanıklığına sahip.
[poll id=”14″]

Dış çekim portre denemesi[poll id=”15″]

Dış yakın çekim denemesi
[poll id=”17″]

İç mekan, düşük ışık denemesi
Düşük ışıkta en kötü performansı iPhone 8 Plus görünüyor. Galaxy S9 ise her ne kadar kötü olsa da iPhone’u bu konuda bir basamak geçmiş görünüyor. En başarılı fotoğraf ise Pixel 2 XL’e ait.

[poll id=”18″]

Kalabalık arka plan denemesi
[poll id=”19″]

Dengeli ışıkta iç mekan portre denemesi


Dengeli bir ışıkta portre çekmek olduğundaysa aslında üç telefonun da performansı oldukça başarılı. Fakat renklerin canlılığı ve ışığın yansıtılması açısından iPhone 8 Plus’ın kesinlikle rakiplerinden önde olduğunu söyleyebiliriz.


[poll id=”20″]

Tüm görmüş olduğumuz fotoğraflarda her telefonun başarılı olduğu bir fotoğraf gördük. Ancak Google’ın Pixel 2 XL’inin açık ara önde olduğunu söylemek mümkün. iPhone 8 Plus’ın performansı da aslında gayet iyi fakat fotoğraflar gösteriyor ki Samsung’un kamera modlarına biraz daha çalışması gerekiyor.

Biz oyumuzu Google’ın Pixel 2 XL’i üzerinde kullanıyoruz sizce hangisi daha iyi çekim yapıyor?

[poll id=”21″]

Kaynak: https://www.businessinsider.com/

Share.

About Author

Leave A Reply