Instagram az önce 1 milyar kullanıcıya ulaştı! - herevde.net

Instagram az önce 1 milyar kullanıcıya ulaştı!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bir zamanlar MSN vardı yerini Facebook aldı, Facebook’un yerini Instagram almaya başladı. Son zamanlarda popüler platformlarından biri olan Instagram, bugün yaptığı açıklamada 1 milyar aktif kullanıcıya ulaştığını açıkladı.

Instagram Çarşamba günü yaptığı duyuruda, ilk defa 1 milyar aktif kullanıcıya ulaştı. Buna karşılık, Facebook’un yaklaşık 2,19 milyar aylık aktif kullanıcısı var ve Snapchat’ın aylık yaklaşık 100 milyon aktif kullanıcısı var. Popüler sosyal medya ağı ayrıca, içerik oluşturucuların uzun biçimli videolar yüklemeleri ve reklamlardan para kazanmaları için bir merkez başlattığını duyurdu.

instagram-az-once-1-milyar-kullaniciya-ulasti

Popüler sosyal medya ağı, yeni bir kilometre taşına ulaştı: 1 milyar kullanıcı.

Çarşamba günü, sosyal medya, yeni bir YouTube etkinliğine sahip olan video merkezi IGTV’nin yanı sıra bir basın toplantısında yeni istatistikleri açıkladı.

Instagram, Facebook, WhatsApp, Google Chrome ve YouTube’u içeren bir milyar kullanıcıya sahip prestijli bir uygulama ve hizmet kulübüne katılır.

2018’in ilk çeyreği itibariyle, popüler sosyal medya ağı ana şirketi Facebook’un yaklaşık 2,19 milyar aylı aktif kullanıcısı vardı. Popüler sosyal medya ağı’nın  ana rakibi Snapchat, şubat ayında 100 milyon aylık aktif kullanıcıya sahip olduğunu söyledi .

Kaynak:https://www.businessinsider.com/

Share.

About Author

Leave A Reply