Hosting Nedir? Hosting Ne İşe Yarar? - herevde.net

Hosting Nedir? Hosting Ne İşe Yarar?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Hosting Nedir?

Hazırladığınız web sayfalarını yüklemek için bir alana ihtiyacınız vardır. Sitenizin çalışması için konfigüre edilmiş olan sunucularda sizin için ayrılan alana hosting denir. Hosting hizmeti bilgisayarlardan daha güçlü olan sunucu dediğimiz cihazlar üzerinden sağlanmaktadır.

Hosting  paketleri paylaşımlı veya paylaşımsız olarak hosting firmaları tarafından ikiye ayrılmaktadır.

Paylaşımlı hosting paketleri; Hosting firmanız tarafından sanal veya fiziksel sunucularda aktif olmaktadır. Hosting paketinizin bulunmuş olduğu sunucu üzerinde yüzlerce veya binlerce web sitesine ait hosting paketi bulunmaktadır.

HOSTiNG NEDiR? HOSTiNG NE iŞE YARAR?

Paylaşımlı hosting paketlerinin iyi ve kötü yanları;

Paylaşımlı hosting paketlerinin iyi yanları; Paylaşımlı hosting paketlerinde bazı firmalar web hizmeti yanında e-posta hizmetide vermektedir. Hosting firmaları sunucu üzerinde oluşan problemlerde kısa süre içerisinde müdahale edebilmektedir. E-posta hizmeti veren firmalarda mail çıkış  IP adresi kara listeye “Blacklists” girmesi durumunda müdahale işlemleri sağlanmaktadır.

Paylaşımlı hosting paketlerinin kötü yanları; Paylaşımlı hosting paketlerinde firmalar tarafından yapılan bazı kısıtlamalar vardır. Web sitenize gelen trafik sunucu üzerinde bulunan diğer kullanıcıları etkilemsi durumunda servisleriniz duraklatılır. Web siteniz üzerinden spam yapılması durumunda sunucu mail çıkış IP adresi kara listeye “Blacklists” girmemesi için servisleriniz duraklatılabilir. Yazılımınızın stabil çalışmaması ve sunucu kaynaklarını fazla tüketmesi durumunda servisleriniz durdurulabiir.

Paylaşımsız hosting paketleri;  Hosting firmaları tarafından sizlere atanan kişiye özel sunuculardır. Kişiye özel sunucu yönetimi tümüyle sunucu sahibine ait olan bir servistir.

Share.

About Author

2 yorum

  1. Pingback: Elementor #1520 – herevde.net

  2. Paylaşım için çok faydalı içeriğe sahip teşekkürler,
    Emeğinize sağlık. İyi Çalışmalar Dilerim.

Leave A Reply