Google'ın yeni sesli sanal asistanı Duplex gerçek dünya için hazır - herevde.net

Google’ın yeni sesli sanal asistanı Duplex gerçek dünya için hazır

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Google tarafından ne zamandır üzerinde çalışmalar devam eden sesli asistanı Duplex hazır.

Google, önümüzdeki haftalarda Google Duplex’i test etmeye başlayacağını doğruladı.

Dubleks şimdi kendini tanıtıyor ve çağrıyı kaydetmenin uygun olup olmadığını soruyor.

İşletmeler konuşmalar sırasında devre dışı bırakabilir ve Dubleks hata yaparsa insanlar çağrıyı üstlenebilir.

Ne zaman Google Dubleks Mayıs yılında girmiştir sen çeneler damla duyabiliyordu. Bu, kimsenin yapay zeka sesini ilk kez duyduğundan, insana ve bu kadar duyarlı olmaya başladı. O günden bu yana çok az görülmüş olsak da, Google bugün bir başka Dubleks demosunu düşürdü ve yaklaşan AI sistemi hakkında daha fazla bilgi verdi.

Dubleks artık kendini böyle tanıtıyor ve otomatik aramanın kaydedileceği işletmeleri uyarıyor. Bu , Duplex’in kendisini tanıtmaması veya aramanın kaydedilmesinin açık bir ifadesini yayınlamadığı Google I / O demosundan büyük ölçüde farklıdır .

Dubleks gibi bir şeyin etiğini sorgulayanlar için büyük bir engel noktasıydı. Dublex, Turing testini I / O demosunda geçemese de, AI sistemi insanları robotların yetkili telefon görüşmeleri yapabildiğini fark etmelerini zorladı. Bu, sesli çağrı yapan robotların kendilerini bir robot olarak tanımlamaları gerekip gerekmediğine dair sorulara yol açtı, özellikle de Dubleks gibi insan gibi geliyorsa.

Gerçekten de, en üstte bulunan demo, kendisini tanıtan Duplex’i ve çağrıyı kayıt edip edemeyeceğini soruyor. İşletmeler, Duplex çağrılarını almak istemedikleri takdirde görüşme sırasında devre dışı bırakabilirler. Ayrıca kaydedilen çağrıların seçilmemesini de seçebilirler, bu da Dupleks’in kayıt dışı bir hatta geri çağırılmasına neden olur.

Yeni demoda, Dublex aynı zamanda I / O demosunda olduğu gibi insana benziyor. Eğer buna inanabilirseniz, Dubleks’in seslerinin arkasındaki insanlar, insan taklitçiliği açısından biraz geride kalmıştır. En son Deepmind blog girişine göre , WaveNet, nefes alma ve cümle arasında dudak smack sesleri yapma gibi insan ağız sesleri üretebilir.

Dubleks gibi insan gibi sesler, gelişmiş bir AI sistemi bile hatalara eğilimlidir. Bu nedenle, Google, bir kişinin, Duplex’in kendi başına geçmesi durumunda, çağrıyı üstlenmesini ve bitirmesini sağlayan bir geri dönüş sistemi oluşturmuştur.

Şimdilik, Google önümüzdeki haftalarda AI sistemini test etmeyi planlıyor. Dubleksler ilk önce mağaza saatlerini isteyecek olsa da, ilk vakalarda kuaför salonu randevuları ve restoran rezervasyonları yapılıyor.

 

Kaynak:https://www.androidauthority.com/

Share.

About Author

2 yorum

  1. Pingback: Google'ın Yeni Yapay Zekası, Quake III Arena'yı insan gibi oynuyor – herevde.net

  2. Pingback: Google Sesli Asistan Arayüzü Güncellendi! – herevde.net

Leave A Reply