Google, Spam ile Mücadele Etmek İçin Savaş Başlattı! Herevde

Google Spam ile Mücadele Etmek İçin Savaş Başlattı

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Google kullanıcıları tarafından gelen şikayetler sonrası spam ile savaş başlattı;

Google kullanıcıları için Spamlar ile savaş başlattı;

Google, Gmail’in bir süre için bir dizi spam karşıtı özelliğe sahip olmasına rağmen.  Spam tarafından oluşturulan tehditleri içermeyi hedeflediği önemli bir arama alanı olmasıyla. Son zamanlarda da diğer taraflardaki spam’lerle mücadele etme çabalarını artırdı. Arama motoru, web sitelerinin% 80’inin saldırıya uğradığı veya güvenliklerinin değişken bir şekilde ele geçirildiği bildirilen arama sonuçlarından kaldırıldığını söylüyor.

Google, spam’leri, yönergelere, hassas kullanıcı verilerini çalmaya çalışan veya zararlı yazılımları toplamaya çalışan web sayfalarına; gölgeli hizmet şartlarıyla kullanıcılara abone olan kullanıcıları hedeflemeye veya çarpmaya çalışan web içeriği olarak tanımlamaktadır.

Güvenliği ihlal edilmiş web sitelerinin kaldırılmasına ek olarak,  spam içermeyen bir arama deneyimi oluşturmak amacıyla 90.000 civarında kullanıcı arama spam’i raporunda da harekete geçti. Arama motoru Google ayrıca 250’den fazla web yöneticisi toplantısı gerçekleştirdiğini  ve  güvenli bir web arama deneyimini teşvik etmenin; yüksek kaliteli içerik ve hizmetler oluşturmanın yollarını anlatan yaklaşık 2.20.000 web sitesi sahibine ulaştığını iddia ediyor .

 

Şirket ayrıca, web sitelerinin arama sonuçlarındaki sıralamasını etkileyebilecek konular hakkında bilgilendirmek üzere kayıtlı web sitesi sahiplerine 45 milyondan fazla bildirim gönderdi. Ayrıca web yöneticilerine arama yönergelerini ihlal eden uygulamalar hakkında uyarmak için yaklaşık 6 milyon adet manuel işlem iletisi gönderdi sorunları düzeltmek için yönergeler.

 

Kaynak:https://beebom.com/

Share.

About Author

Leave A Reply