Google Chrome Yakında 32 Milyon Android Cihazda Çalışmayacak

Google Chrome Yakında 32 Milyon Android Cihazda Çalışmayacak

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Google Chrome eski Android sürümlerinde çalışmamaya başlayacak.

Google Chrome, Android 4.1’i kullanan cihazlarda çalışmayı durduracak. Google Chrome, yakın zaman içerisinde 32 milyon cihaz üzerinde duracak. Android cihazların %3.2’sinde duracak olan Chrome, Android Jelly Bean sürümü kullanan kişileri üzecek. Android 4.1 Jelly Bean, 10 Temmuz 2012 tarihinde halka açıklandı. Android için mobil Chrome tarayıcısının ilk kararlı sürümü 27 Haziran 2012 tarihinde geldi.

Google’ın açık kaynaklı mobil işletim sistemini çalıştıran yaklaşık 1 milyar telefon ve tabletle kullanıyor. Bu telefon ve tabletlerden yaklaşık 32 milyon cihaz bu değişiklikten etkileniyor. XDA’ya göre, yakın tarihli bir işlem, Chrome mobil tarayıcı uygulaması için minimum API düzeyinin 4.1’den 4.4’e yükseltildiğini ortaya koydu.

Google Chrome Yakında 32 Milyon Android Cihazda Çalışmayacak

Ortaya çıkan kodlarda Chrome’un artık Android KitKat ve üzeri sürümlerde çalışacağı görünüyor. Android KitKat 2013 senesinde çıkmıştı, KitKat güncellemesini yapan kullanıcılar, Chrome kullanmaya devam edebilecek. Mobil cihazlar üzerinde en çok tercih edilen tarayıcı Chrome Android 4.1 Jelly Bean kullanıcılarını çok üzecek. Android cihazlarda toplamda 1 milyardan fazla kullanıcısı var.

Kaynak:https://www.phonearena.com/news/Android-devices-runniong-Jelly-Bean-will-lose-support-for-Chrome_id109638

Share.

About Author

Leave A Reply