General Mobile Başkanından Gençlere Staj Çağrısı - herevde.net

General Mobile Başkanından Gençlere Staj Çağrısı

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

General Mobile Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Yaman, gençleri elin elinden tutmak istediklerini ve ülkemizde gençlere öncü olmak istediklerini söyledi.

Ülkemizde en çok tercih edilen üç akıllı telefon markalarından biri olan General Mobile şimdi ise gençlere staj imkanı tanıyor. Türk gençlerinin farklı ülkelere beyin göçü yapmasını istemeyen Yaman, gençlerimizi ülkede tutmak ve akıllı telefon üretiminde Türk gençlerinin bu alanda en iyisi olması için bir şans vermek istiyor.

General Mobile Başkanı Yaman, “Türkiye’de artık bu işler var. Türk gençleri gelip stajını burada yapabilir. Ben onlara öncülük etmek istiyorum” dedi.

General Mobile Başkanı'ndan Geçlere Staj Çağrısı

General Mobile Yönetim Kurulu Başkanı Yaman, markalarının hızla büyüdüğünü ve büyümede hız kesmeden devam etmek için Türk gençlerinin de bu büyümede hem markaya hemde kendilerine faydalı olabilmeleri için staj şansı tanıyacaklarını iletildi.

Sebahattin Yaman, dizayn merkezi, Ar-Ge merkezi ve fabrika kurduklarını, üniversitelerle iş birliğine başladıklarını ifade ederken, şunları kaydetti:

Konuyla ilgili olarak “Yedek parçalar artık Türk babayiğitleri tarafından üretilmeye başlandı. Yolun sonunda ve ortasında değiliz ama önemli bir mesafe katettik. Türkiye’nin bugün kilogram ihracatı 1,39 dolar. 2023 hedeflerinde bunu 2 doların üzerine, 3 dolara çıkarmamız lazım. Bunu ancak yüksek teknoloji ile gerçekleştirebiliriz. Biz 33 ülkeye ihracat yapıyoruz. Dün ithal eden ülke, bugün 33 ülkeye ihracat yapıyor. Türkiye’de geliştirilen, üretilen ve dizayn edilen, Türk insanının alın terinin olduğu ürünleri ihraç ediyoruz. Bunu şahlandırmalıyız. Türkiye’de artık bu işler var. Türk gençleri gelip stajını burada yapabilir. Ben onlara öncülük etmek istiyorum” dedi. Yaman, gençleri de bu alanda gelişmeye ve geliştirmeye davet etti.

General Mobile Başkanı'ndan Geçlere Staj Çağrısı

Yaman, büyüme oranları ile ilgili yapmış olduğu açıklamada “1 milyar lira seviyesinde ciromuz var. Bunu bu yıl 1,5 milyar liraya çıkarmayı hedefliyoruz ve her yıl arttırarak devam edeceğiz” dedi.

Kaynak:https://www.dunya.com/ekonomi/yaman-beyin-gocunu-tersine-cevirmeliyiz-haberi-427699

Share.

About Author

Leave A Reply