100'den Fazla Web Sitesinde Bulunan Kişisel Verilerinizi Görebilirsiniz!

100’den Fazla Web Sitesinde Bulunan Kişisel Verilerinizi Görebilirsiniz!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
İnternette gizlilik, hiç şüphesiz ki çağımızın en büyük problemlerinden birisidir. Ancak kişisel verilerimizin çok önemli bir kısmı internet sitelerinin veri tabanlarında saklanıyor.

Web üzerinde kullandığınız hemen hemen her hizmet, bir kullanıcı adı ve şifre içerir, bazı şekillerde sizin hakkınızda bilgi toplar. Bazı durumlarda, bu bilgi sadece e-postanız ve yaşınız veya cinsiyetiniz gibi birkaç tanımlayıcı veri noktası olabilir. Diğerlerinde (öksürük :: Facebook) sevdikleriniz ve sevmediğiniz, arkadaşlarınızın kim olduğu ve hatta gün içinde gittiğiniz yerler hakkında bilgi veriyorsunuz.

My Data Request sitesi , 100’den fazla farklı şirketteki gizlilik politikaları aracılığıyla okundu ve sizin hakkınızda hangi verilerin toplandığını anlamanız için hızlı ve kolay bir yol sunuyor. Belirli bir şirketin sahip olduğu bilgiler.

Sitede yer alan firmalardan bazıları Facebook, Tinder, Uber, Twitter, YouTube, Venmo, Waze, Evernote, Spotify, Coinbase, Postmates, Chase ve hatta Angry Birds’tir.

100’den Fazla Web Sitesinde Bulunan Kişisel Verilerinizi Görebilirsiniz!

Listedeki pek çok kişi için muhtemelen sizin hakkınızda sahip olabilecekleri bilgileri hakkında iyi bir fikriniz var. Diğerleri için, bu cevap biraz daha açık olmayabilir.

Siteyi kullanmak için, kullandığınız belirli bir uygulamayı veya web sitesini arayabilir veya görüntüledikleri seçeneklere göz atabilirsiniz. Birini tıkladığınızda, şirketin Gizlilik Politikası’na hızlı bir bağlantı ile bir pencere açılır ve verilerinizi bu şirketten indirmek için tıklayabileceğiniz bir bağlantı açılır.

Kaynak:https://lifehacker.com/request-your-data-from-over-100-different-sites-using-t-1826892866

Share.

About Author

Leave A Reply