WhatsApp, Yeni Güncelleme İle Birlikte Galeri Gizleme Özelliğini Sağlıyor

WhatsApp, Yeni Güncelleme İle Birlikte Galeri Gizleme Özelliğini Sağlıyor

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

WhatsApp yeni gelecek güncelleme ile birçok yenilik getirmeyi planlıyor. En çok merak edilen ise uygulama üzerinden gelen medyaların galeride gözükmeme seçeneği oldu.

WhatsApp gibi birçok ince yeni özellikler ekleyerek olmuştur iletilen mesajların etikete ve yeteneği daha uzun sesli mesaj kaydetme kayıt simgesini tutmadan. Şimdi, yakın zamanda eklenen “Medya Görünürlüğü” adlı bir başka özellik, son güncellemede cilalandı ve medyayı saklamak için kullanışlıdır, ancak büyük olasılıkla kullanıcıların bildiği bir şey değildir.

En son WhatsApp beta güncellemesiyle (sürüm 2.18.195), Medya Görünürlüğü , telefonunuzun varsayılan Galeri uygulamasından WhatsApp ile alınan görüntüleri, videoları veyasesleri gizlemenize olanak tanır . Özellik önceki beta sürümlerinde sunulurken, uygulama artık bireysel iletişim için medyayı gösterme veya gizleme kabiliyetine sahip .

whatsapp-yeni-guncelleme-ile-birlikte-galeri-gizleme-ozelligini-sagliyor-2

Medya Görünürlük özelliğine, bir kişinin WhatsApp’taki sayfasını açarak erişilebilir. Burada özelliği bulacaksınız ve üzerine tıklayarak indirilen medyayı galeride göstermek için “Evet” veya “Hayır” arasında seçim yapmanızı sağlayan yeni bir pencere açılır . Seçiminizi, tüm sohbetler için geçerli olan ayar olan “Varsayılan” olarak ayarlayabilirsiniz. “Varsayılan” Evet olarak ayarlanmıştır, yani belirli bir kişi için “Hayır” seçeneğini seçmezseniz, medya galeride görünür olacaktır. To varsayılan ayarı değiştirmek , Ayarlar sından ve ardından denetlemek veya Medya Görünürlük seçeneğinin yanındaki onay kutusunun işaretini kaldırın olabilir “Sohbetler” dokunabilirsiniz.

whatsapp-yeni-guncelleme-ile-birlikte-galeri-gizleme-ozelligini-sagliyor-2

Bir grupta veya neşeli bir arkadaş tarafından paylaşılan medyayı ihmal etmek istemiyorsanız, ancak galerinizin dağılmasını istemiyorsanız, bu çok kullanışlı bir seçenektir. Özellik şu anda WhatsApp beta ile sınırlıdır ve kısa bir süre sonra kararlı sürümüne geçmelidir. Bu özellik yalnızca güncellemeden sonra alınan medya için geçerlidir, dolayısıyla eski fotoğraflarınız Galeri uygulamasında görünmeye devam edecektir.

Kaynak:https://beebom.com/

Share.

About Author

1 Yorum

  1. Pingback: WhatsApp Yine Çöktü! Tüm Dünyada Milyonlarca Kullanıcı Etkilendi! – herevde.net

Leave A Reply