Türkiye'yi vuracak en büyük kasırga ege kıyılarına yaklaşıyor!

Türkiye’yi vuracak en büyük kasırga Ege kıyılarına yaklaşıyor!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, tarafından yapılan açıklamalar göre kasırga hız kaybetmezse ege kıyılarında büyük yıkım yapabilir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yapmış olduğu açıklamada 30 Eylül Pazar günü Türkiye’nin batı kıyısını vurması beklenen tropik fırtınayı doğruladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, tarafından yapılan açıklamada daha önce Türkiye’de böyle büyük kasırga kaydedilmemişti.

Ülkemizde bugüne kadar çok doğa olayı ve doğal afet oldu ama bu büyüklükte bir kasırga daha önce hiç olmamıştı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, söylentileri ile ilgili iddiaları doğruladı, saatte 120 kilometre hızda esen rüzgar ve metrekareye 75 kilogram yağış uyarısında bulundu.

Türkiye'yi vuracak en büyük kasırga ege kıyılarına yaklaşıyor

Kasırgadan en çok etkilenecek şehirler Muğla, Aydın, İzmir, Balıkesir ve Çanakkale olacaktır. Meteoroloji Genel Müdürlüğü uyarısı sonrası, şiddetli fırtına için yerel belediyeler, vatandaşlara SMS yoluyla bilgilendirdi. Eğer kasırganın son durumunu anlık olarak takip etmek istiyorsanız VentuSky üzerinden takip edebilirsiniz. VentuSky çok kaliteli Türkçe  ara yüze sahip.Sosyal medya üzerinde kasırgaya isimi çok tartışılıyor en çok söylenen isimler ile ilgili aşağıdaki anket üzerinden oylama yapabilirsiniz.

 

[poll id=”26″]

 

 

Share.

About Author

Leave A Reply