OnePlus 6 ve Samsung Galaxy S9 kamera karşılaştırması!

OnePlus 6 vs Samsung Galaxy S9 kamera karşılaştırması!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

OnePlus 6 vs Samsung Galaxy S9

OnePlus 6’yı genel olarak Galaxy S9 + ile karşılaştırdık ve OnePlus 6’nın fiyatında 300 dolarlık bir fark olmasına rağmen Samsung’un en son rakibi olduğunu gördük. Ama sıradan kameralara ve Samsung cep telefonlarına sahip olan OnePlus telefonlarının geçmişi ile, özellikle fotoğrafçılığa odaklanmak iyi bir fikir.

OnePlus, OnePlus 5’ten OnePlus 6’ya kamera kalitesinde büyük bir sıçrama yaptı, ancak bugün mevcut olan en iyi kameralardan birine meydan okumak yeterli mi? Öğrenmek için buradayız.

 OnePlus 6                            Samsung Galaxy S9

    

    

Daha önceki OnePlus telefonlarındaki agresif vasat kamera teklifleri göz önüne alındığında, bu karşılaştırma için oldukça düşük beklentilerim olduğunu kabul edeceğim – ancak gün ışığında çekimler yaptıktan sonra, Galaxy S9 + ile karşılaştırıldığında OnePlus 6’nın ne kadar iyi bir şekilde kullanıldığına şaşıyorum. Google Fotoğraflar kitaplığımda gezinmek veya Instagram’da paylaştığım resimleri görmek için, OnePlus 6’dan hangi fotoğrafların çekildiğini ve Galaxy S9 + ‘nın hangileri olduğunu anlayamayacaksınız. Her ikisi de, temelde sağlam ve görsel olarak hoşnut olan görüntüler üretiyor.

Onları yan yana koyduğunuzda, burada yaptığım gibi, OnePlus 6’nın biraz daha düşük olduğunu gösteren daha ince farkların bazılarını fark etmeye başlarsınız. Galaxy S9, anakartın karşısındaki fotoğraflardan biraz daha fazlasını elde etmek için HDR’den faydalanan daha parlak ve daha renkli fotoğraflar çekiyor. OnePlus 6, hala güçlü renklerle biraz daha basittir ancak bazen HDR’yi, karışık ışıklandırmanın tüm sahnesi boyunca renk ve ayrıntıların ortaya çıktığı noktaya kadar kullanmamaktadır (yukarıdaki monoray parçaların çekimi mükemmel bir örnektir). Yakınlaştırırken, Galaxy S9 + ‘nın keskin hatlara ve normal ince ayrıntılara sahip olduğunu fark edersiniz. Bu, normal bir şekilde görüntülendiğinde algılanamayabilir ancak genel olarak daha temiz bir görünüme katkıda bulunur. Galaxy S9 +, içeri girdiğinizde ve piksel peep’inizde bile keskin bir şekilde keskin.

Bu karşılaştırmada Galaxy S9 + ‘yu takabileceğiniz tek şey, bazen de aşırı pozlama eğilimi göstermesidir, bu da görüntüleri dikkati dağıttığı noktaya aşırı parlaklık kazandırabilir. OnePlus 6, karttaki yüksek parlaklığa ve renklere sahip olmayabilir, ancak bunun tersi, fotoğrafları asla aşırı parlaklaştırmamasıdır. Buradaki farklılıkların gerçeği gerçekten ince, ama onları eklediğinizde gün ışığındaki Galaxy S9 + ‘dan daha iyi fotoğraflar elde edeceğinizi hissediyorum – fark sadece dramatik değil ve bu OnePlus 6 için harika bir işaret.

   

    

 

Kaynak:https://www.androidcentral.com/samsung-galaxy-s9-vs-oneplus-6-camera-comparison

 

Share.

About Author

1 Yorum

  1. Pingback: Merakla Beklenen LG G7 ThinQ'in Fiyatı Belli Oldu – herevde.net

Leave A Reply