Google Chrome üzerinde hangi site bilgisayarınızı yavaşlattığını nasıl görebilirsiniz? - herevde.net

Google Chrome üzerinde hangi site bilgisayarınızı yavaşlattığını nasıl görebilirsiniz?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tam olarak hangi Google Chrome sekmelerinin, web sitelerinin ve uzantıların bilgisayarınızı yavaşlattığını nasıl görebilirsiniz?

Bilgisayarınız nispeten yeni olsa bile, Google Chrome’un genellikle yavaş bir bilgisayarın ardındaki suçlu olduğu bir sır değil.

Chrome’da yeterince sekme açın ve tüm RAM’ınızı kolayca yiyebilirsiniz. Bu, bilgisayarınızda yapabileceğiniz diğer şeyler için fazla bir şey bırakmaz. Uzantılar bilgisayarınızın işlemcisini de kullanabilir.

Chrome’un mükemmel bir bilgisayarı yavaşlatmak için sorumlu olup olmadığını kontrol etmenin bir yolu bilgisayarınızın işlemlerini kontrol etmektir. Mac’lerde, bu, Etkinlik İzleyicisi’ni denetlemek anlamına gelir. Windows PC’ler için Görev Yöneticisi’ni kontrol edin.

Chrome’un RAM ve CPU gibi bir çok kaynağınızı barındırdığını görüyorsanız, bir adım ileri gidebilir ve tam olarak hangi sekmelerin, web sitelerinin ve uzantıların bilgisayarınızdaki en büyük yavaşlamaya neden olduğunu kontrol edebilirsiniz.

CPU kullanım sırasına göre listeyi düzenlemek için en üstteki “CPU” sekmesine tıklayın. Burada, bir 4K YouTube videosu bir ton CPU gücü kullanıyor. Normal 1080p HD videolar, neredeyse neredeyse CPU gücü kullanmaz.

Chrome Görev Yöneticisi’nin sağ alt köşesinde “Görev Sonu” na giderek CPU’nuzu çok fazla çalıştıran kullanılmayan bir Chrome sekmesini durdurabilir ve kapatabilirsiniz.

Bir uzantıyı, bir Chrome sekmesini durdurabileceğiniz şekilde durdurabilirsiniz. Ancak, Chrome uzantılarınızı gözden geçirip Chrome ayarlarını> Diğer Araçlar> Uzantılar’a giderek, kullanmadığınız uygulamaları devre dışı bırakmak veya kaldırmak da iyi bir fikirdir.

En kötü durum senaryosu, bilgisayarınızda bir çeşit kötü amaçlı yazılım yüklendiyse ve CPU gücünüzün bir kısmını kullanıyorsa.

 

Kaynak:https://www.businessinsider.com/

Share.

About Author

Leave A Reply