Bedelli Askerlik 2018 Yaş Sınırı ve 28 Gün Temel Askerlik Eğitimi Anketi - Her Evde

Bedelli Askerlik 2018 Yaş Sınırı ve 21 veya 28 Gün Temel Askerlik Eğitimi Anketi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Bedelli Askerlik için söz verildi ve tutulması bekleniyordu, şimdi söz tutuluyor, ancak verilen söz tutulmasına rağmen  çalışanlar için 28 günlük bir engel görünüyor.


Seçim öncesi ve sonrası Bedelli Askerlik ile ilgili sosyal medya üzerinden bir çok yalan haber çıkmıştı. Bedelli Askerlik 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan seçimden  sonra konuşalım demişti. Seçim sonrası sosyal medya üzerinde her gün Bedelli için konular açıldı ve sonunda müjdeli haber geldi.
Bedelli Askerlik 2018 Yaş Sınırı 28 Gün Temel Askerlik Eğitimi Anketi

Gelen haber bekleyenleri hem mutlu etti hemde üzdü. Bedelli ücreti 15 bin TL olarak belirlendi ve yaş sınırı olarak 25 yaş üzeri kişileri faydalanacak olarak açıklandı. Bir çok kişiyi ücret ve yaş olarak mutlu eden haber bir nedenden de üzdü; Bedelli Askerlik şartlarında biride 28 gün temel askerlik eğitimine tabi tutulacak olmalarıdır.

Bedelli Askerlik yapmak isteyen kişiler 28 günlük temel askerlik şartının ortadan kalkmasını istiyor. 2 özel sektörde çalışan kişileri ve iş verenleri etkileyecek gibi görünüyor. Özel sektörde çalışanlar için 28 günlük temel askerlik şartı askerden gelmelerinde işsiz kalma olarak görünmektedir.  Engellilerden de bu ücret alınacaklardır ama eğitime tabii olmayacaklardır. Kamu çalışmaları ise ücretsiz izinli sayılacak.
Bedelli Askerlik 2018 Yaş Sınırı 28 Gün Temel Askerlik Eğitimi Anketi

 

Bir çok kişi daha önceki Bedelli Askerlikler gibi olmasını istiyor. Bedelli Askerlik 31 Aralık 1993 öncesi doğanlar yararlanacak. Yurt dışında bulunan vatandaşlarımız için 2000 Euro’luk bir bedel söz konusu. Uzaktan eğitim ile bir eğitim almış olacaklar. Şu an itibariyle 1 milyonu 324 bin kişiyi kapsıyor, 200 bin kişiden fazla kişinin başvurmasını bekleniyor.

Bedelli yaşı sınırı  ve 28 günlük temel askerlik şartı hakkında yapmış olduğumuz ankete katılmanızı ve konu ile ilgili yorumlarınızı bekliyoruz.

Kaynak
21 gün veya 28 Gün Temel Askerlik Eğitimi Anketi
[poll id=”12″]
 

 

Share.

About Author

Leave A Reply