Android için en iyi şifreli mesajlaşma uygulamaları! - herevde.net

Android için en iyi şifreli mesajlaşma uygulamaları!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Android cihazlarda mesajlaşma uygulamalarının çoğalması, dünyanın diğer tarafında olsalar bile, onlarca kişiyle, arkadaşlardan ve aileden müşterilere ve iş arkadaşlarına birebir temasta bulunabileceğimiz anlamına gelir. Bu uygulamalar WhatsApp, Facebook Messenger, Telegram, Signal Private Messenger ve Silence inceleyelim;

WhatsApp

Sen zaten aşina şüphesiz konum WhatsApp iyi mesajlaşma biri olarak apps orada, ancak bunu mesajlarınız için uçtan uca şifreleme sunuyor fark olmayabilirdi, – aslında, geliştirdiği süper güçlü şifreleme protokolünü kullanır Signal tarafından.

WhatsApp’ın muazzam popülaritesi de kendi lehine çalışır, çünkü şansınız, rehber listesindeki kişilerin zaten arkadaşlarınızla ve ailenizle iletişimde kalabilmesi için kurulmuş olmasıdır. Tüm bu sohbetler varsayılan olarak tamamen şifrelenir – bunu kapatmak için bir yol yoktur.

Android için WhatsApp’ı indirin (ücretsiz)

Facebook Messenger

Sosyal medya ağı Facebook ait olan mesajlaşma uygulaması, Facebook Messenger uçtan uca şifreleme kullanır, bu da sizin mesajlarınızın hackerlar tarafından devlet tarafından talep edilemediği veya Facebook personeli tarafından gizlenemeyeceği anlamına gelir (evet, WhatsApp tarafından kullanılan aynı Sinyal protokolüdür) ve Sessizlik). Özelliği, sohbet seçeneklerinde bulacağınız Gizli Konuşma ayarı aracılığıyla açmanız gerekir.

Aynı zamanda, tabii ki, WhatsApp ile olduğu gibi, Facebook’un sizin üzerinde taşıdığı veri yığınlarına katkıda bulunuyorsunuz. Mesajlarınızın içeriği tamamen güvenlidir, ancak Messenger, kiminle görüştüğünüzü ve nereden geldiğini, Facebook’un gözünde ürünlerin ve hizmetlerin geliştirilmesine yardımcı olduğunu not edecektir. Facebook’un veri ve gizlilik uygulamalarından memnunsanız, sadece Messenger’ı kullanmalısınız.

Android için Facebook Messenger’ı indirin (ücretsiz)

Signal Private Messenger
Sinyal , şifreli mesajlaşma uygulamalarının altın standardı olarak kabul edilir, çünkü şifreleme motoru açık kaynak olduğundan ve herkesin denetleyebilmesi için kullanılabilir. Bu, hacklemeyi daha kolay hale getirmez, ancak şifreleme yöntemlerinin sağlamlığına bakarak çok daha fazla göz olduğu anlamına gelir.

Sinyal, isterseniz varsayılan SMS uygulamasını değiştirebilir, ancak temel SMS metinleri şifrelenmez – siz ve her ikisiyle de sohbet ettiğiniz kişi, düzgün bir şekilde çalışması için şifreleme özelliğinin yüklü olması gerekir. konuşmanın her iki ucu üzerinde yeterli kontrol sahibi olmak.

Android için Sinyal İndir (ücretsiz)

Telegram

Şifreleme yöntemleri açık kaynak olmamasına ve dolayısıyla üçüncü taraf güvenlik uzmanları tarafından denetlenmemesine rağmen, Telegram neredeyse Sinyal kadar iyi sayılır. Onun için önemli olan, sizin için önemli olan, daha ince bir arayüz olmasıdır.

Bu uyarılar bir kenara, Telegram, sohbet yedekleri ve kaybolan mesajlar gibi özelliklerle pek çok alanda etkileyicidir (bitiş süreleri eklenmiş mesajlar). Grup sohbetleri yükleyebilir, video görüşmeleri yapabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz ve kullanımda, oradaki diğer mesajlaşma uygulamaları kadar duyarlı ve sezgiseldir.

Android için Telegram İndir (ücretsiz)

Silence

Unfussy, no-frills Silence , mesajlarınızı güvenli ve emniyetli bir şekilde tutmaya odaklanır – diğer konular – animasyonlu hayvan çıkartmaları gibi – öncelikli listenin bir kısmı. Web üzerinden çalışan sohbet protokolleri yerine doğrudan SMS ve MMS ile ilgilenir.

Böylece, SMS / MMS’in faydalarını, Wi-Fi olmadan kullanabilmenin yanı sıra, grup sohbetleri için sınırlı destek ve görüntülü görüşme yapma gibi tüm dezavantajları da kullanabilirsiniz. SMS / MMS kullandığınız için, telefon ağınız, uygulanan şifreleme sayesinde söylenenleri söyleyemese bile, kiminle mesajlaştığınızı söyleyebilir.

Android için Silence İndir (ücretsiz)

 

Kaynak:https://www.techradar.com/news/best-encrypted-messaging-app-android

Share.

About Author

1 Yorum

  1. Pingback: Telegram’dan Büyük İddia: Apple Tüm Güncellemeleri Engelledi!

Leave A Reply