Ampute Milli Takımımız dünya ikincisi oldu! - herevde.net

Ampute Milli Takımımız dünya ikincisi oldu!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bizi tek gururlandıran tek futbol takımı olan Ampute Milli takımı dünya ikincisi oldu.

Bizi futbolda 2002 yılından sonra tek gururlandıran futbol takımımız olan Ampute Milli Takımımız yine bizi gururlandırdı. Ampute Milli Takımımız 2017 yılında İstanbul’da gerçekleşen Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasını kazanmıştı ve şimdi ise dünya ikincisi oldu.

Bize her zaman mutluluğu yaşatan Ampute Milli Takımımız şimdi yeni bir mutluluk yaşattı. Meksika’da düzenlenen 2018 Dünya Kupası’nda bize yeni bir mutluluk tattırdılar. Dünya Kupası’nda penaltılarda Angola’ya kaybederek Dünya ikincisi olan Ampute Milli Takımı bizi bir kez daha mutluluktan ağlatı.

Maç sonu penaltımızı kaçıran Ampute Milli Takımı Kaptanı Osman Çakmak, maç sonrası yaptığı açıklamada Türk halkından helallik istedi. Kaptanın yapmış olduğu açıklama sonrası ülkemizden yükselen tek bir ses vardı “Kaptan bizim hakkımız size Helal asıl siz bize hakkınızı Helal edin” oldu.

Son yıllarda futbol adına bizi tek mutlu edin tek takım olan Ampute Milli Takımı Dünya kupası’nda ikinci olması bizim için birinci olmak gibidir. Meksika’da düzenlenen 2018 Ampute Futbol Dünya Kupası’nda final maçında Angola ile karşı karşıya gelen Ampute Milli Takımımız, penaltılarla 5-4 yenilerek dünya ikincisi oldu.

Bize bu mutluluğu yaşatan Ampute Milli Takımına ve yönetimine çok teşekkür ederiz. 
Share.

About Author

Leave A Reply